
Viking og Veronika
Det har seg jo sånn at man må være i nogenlunde «grei» form for å være på langtur og bære tungt, både for to- og firbente. Ingen av oss er i horribel form, men har da vært yngre og sprekere en gang i tiden. Så vi har startet med litt målrettet trening frem mot turen. Blogginnlegget er mest «nå har du sagt det på Internett, så nå kan du ikke skulke unna», litt skryt og litt motivasjon for dere som leser bloggen.
Målet er som sagt å overleve en langtur på 40 mil, med tung sekk over en måned. Nå før jul skal vi satse på seks «treningsdager» i uken. Både vekt og lengde på turene vil øke etterhvert, men også variere.
En uke kan se ut som dette feks:
Mandag: Styrke
Tirsdag: Sekk- og kløvtur
Onsdag: Styrke
Torsdag: Sekk- og kløvtur
Fredag: Kondisjon
Lørdag: Sekk- og kløvtur
Søndag: HVILEDAG
«SEKS DAGER I UKEN» tenker du kanskje? Det er rett og slett en «gå tur med hunden, men slenge på seg litt ekstra vekt». Vi har også lagt inn rene styrkeøkter, som da er hele kroppsprogram. En dag kondisjon med enten sykling, løping, elipsemaskin, eller roing. En hvile dag er slengt inn for å ikke virke cocky.
Prøv selv da vel! Sleng kløv på hunden (ikke særlig vekt om den er fersk på å bære kløv), og en sekk på deg selv. Start med 10 kg på den «vanlige tisseturen» med bikkja, og øk etterhvert som du føler for det.
Blablabla fysisk aktivtet er bra for den psykiske helsen også blablabla, men det er faktisk sant. Selv føler vi at etter vi fikk et mål å trene mot, så ble alt litt «lettere». Vi har ganske ræva og tunge dager, som vi skriver melding til hverandre «ååååå vil ligge i senga for alltid og spise sjokolade», men det blir færre og færre av disse. Opp og hopp, ut og gå…. eller noe. Fuck, nå er vi vel happy go lucky her, men ja.
Innlegg om hund og kløv kommer!
/ Maria og Veronika

Maria og Sabé
Veldig spennande prosjekt Maria!! Lykke til med opptreninga 😊 Klem tante T
LikerLiker